2.8 C
Skopje
28.10.2021 - 1:05

Ознака: услови

Како се приспособуваат тенисерите за играње во новите услови на Ролан...

Тенисерите настојуваат да ги приспособат својата игра и тениската опрема (како, на пример, затегнатоста на жиците) на поинаквите услови што владеат во оваа доба...

Поповолни услови за македонската кинематографија

Македонија станува дел од ревидираната Европска конвенција за кинематографска копродукција, во која покрај членките имаат право да учествуваат и земјите што не се дел...

Мицкоски: Избори на 15 јули, нашите услови се прифатени

На изборите на 15 јули, среда, ќе учествува ВМРО-ДПМНЕ, потврди на социјалните мрежи опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски, откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев претходно...

Димитров: Избори ведаш штом се создадат услови, за преговори со ЕУ...

За да можеме успешно да се справуваме со сите предизвици што нѐ очекуваат, токму во функција на животот и на здравјето на граѓаните, е...

Брнабиќ: Исполнети се сите услови за укинување на вонредната состојба во...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, на седницата на српскиот парламент рече дека се создадени сите услови за да се стави крај на вонредната состојба...

Корона-провокации на образовниот процес

Нема да настојувам со никакви рокови за пишување на домашните кај кои наидуваат на тешкотии, затоа што сѐ што е планирано во наставната програма...

Подобрени условите во училиштето во битолското село Лопатица

Мувла, влага и распаднати ѕидови во тоалетите, оштетени училници и саѓи по ѕидовите и таваните, беа дел од досегашната слика на подрачното основно училиште...

Москва и Ријад ги договараат условите за испорака на „с-400“

Русија и Саудиска Арабија ги разгледуваат условите за испорака на противвоздушниот ракетен систем „с-400“, во рамките на договорот за продажба потпишан во 2017 година,...

Бундестагот даде зелено светло за почеток на преговорите со Македонија и...

Пратениците на Бундестагот, со големо мнозинство изгласаа владата да пристапи кон отворање на пристапни преговори со Република Македонија во октомври.  Со големо мнозинство гласови „за“,...

Европскиот парламент прифаќа одлагање на брегзит, но под одредени услови

Европскиот парламент ја поддржа предлог резолуцијата за брегзит со која се дозволува британскиот излез да се одложи, но исто така се нагласува дека во...