Ознака: услови

Како слабите страни на домашните ски-центри да станат силни

Освен општата констатација дека скијањето е еден од спортовите каде што има минимален контакт со други лица и оти тој се одвива исклучиво на...

Бугарија не ја прифаќа преговарачката рамка за Македонија

Бугарија ја извести Европската комисија дека не е во можност да ја прифати тековно предложената рамка за преговори со Македонија и нацрт-декларацијата до неа,...

Османи: Треба да обезбедиме услови, за младите да го предводат бранот...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, имаше воведно обраќање на видео-конференцијата „Млади, миграција и демографските предизвици во земјите од Западниот Балкан“, на покана на...

Основен суд Прилеп: Немаме технички услови за онлајн-судења

Секое решение треба да се прифати. Но немаме услови за одвивање онлајн-судења. Покрај тоа што немаме техничка опрема, има и друг проблем, а тоа...

Како се приспособуваат тенисерите за играње во новите услови на Ролан...

Тенисерите настојуваат да ги приспособат својата игра и тениската опрема (како, на пример, затегнатоста на жиците) на поинаквите услови што владеат во оваа доба...

Поповолни услови за македонската кинематографија

Македонија станува дел од ревидираната Европска конвенција за кинематографска копродукција, во која покрај членките имаат право да учествуваат и земјите што не се дел...

Мицкоски: Избори на 15 јули, нашите услови се прифатени

На изборите на 15 јули, среда, ќе учествува ВМРО-ДПМНЕ, потврди на социјалните мрежи опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски, откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев претходно...

Димитров: Избори ведаш штом се создадат услови, за преговори со ЕУ...

За да можеме успешно да се справуваме со сите предизвици што нѐ очекуваат, токму во функција на животот и на здравјето на граѓаните, е...

Брнабиќ: Исполнети се сите услови за укинување на вонредната состојба во...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, на седницата на српскиот парламент рече дека се создадени сите услови за да се стави крај на вонредната состојба...

Корона-провокации на образовниот процес

Нема да настојувам со никакви рокови за пишување на домашните кај кои наидуваат на тешкотии, затоа што сѐ што е планирано во наставната програма...