17.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:14

Ознака: Усеин Болт

Усеин Болт во нов клуб, овојпат во Норвешка

Легендарниот атлетичар од Јамајка, Усеин Болт не се откажува од фудбалската кариера и сега тренира со норвешкиот прволигаш Стремсгодсет. Најбрзиот човек на светот прво тренираше...