-1.2 C
Skopje
27.10.2021 - 8:04

Ознака: Усеин Болт

Обичен зајак е побрз од Усеин Болт

ОЛИМПИСКИ ИГРИ ВО СВЕТОТ НА ЖИВОТНИТЕ На Олимписките игри се вреднуваат силата, издржливоста и енергијата и таквите случувања се исти и во светот на животните,...

Болт ја одби понудата на Валета од Малта

Легендарниот јамајски атлетичар Усеин Болт, кој почна да се занимава професионално со фудбал, ја одби понудата на фудбалскиот клуб Валета од Малта да потпише...

Болт добил понуда од голем европски клуб

Легендарниот јамајкански атлетичар Усеин Болт, кој започна да се занимава професионално со фудбал, наскоро би можел да потпише договор со голем европски клуб. Болт последните...

Усеин Болт почна да дава голови

Најбрзиот човек во светот, некогашниот атлетичар Усеин Болт (32), ги постигна своите први два гола за австралискиот клуб Сентрал коуст маринерс, во пријателскиот натпревар против...

Усеин Болт во нулта гравитација

Легендарниот атлетичар од Јамајка Усеин Болт се забавуваше во услови на нулта гравитација, во специјално модифицираниот авион „Зиро џи“ на Ербас, за време на...

Деби на Болт во знакот на „неговите“ бројки

Славниот атлетичар одигра 19 минути во своето фудбалско деби, во дресот на австралискиот Централ кост маринерс Фудбалското деби во саботата, на најбрзиот човек во светот,...

Усеин Болт започнува професионална фудбалска кариера

Легендарниот јамајкански атлетичар Усеин Болт в петок ќе ја оствари својата желба да се занимава професионално со фудбал и ќе настапи на натпревар со...

Болт кажа за кого ќе навива на СП

Некогаш најбрзиот човек на светот, Усеин Болт има свој фаворит за кого ќе навива на Мундијалот во Русија. Спринтерот од Јамајка и осумкратен олимписки...

Болт: Не ми се допаѓа здодевниот стил на Мурињо

Легендарниот јамајкански атлетичар Усеин Болт, кој јавно се декларира како навивач на Манчестер јунајтед, вели дека тимот под водство на Жозе Мурињо игра неатрактивен...

Неста Картер го урна олимпиското совршенство на Болт

Спортскиот арбитражен суд (КАС) објави денеска дека на спринтерот на Јамајка, Неста Картер му е одбиена жалбата за позитивниот допинг тест за време на...