24.3 C
Skopje
26.5.2019 - 14:20

Ознака: усада

Лохти не се допингувал, но е суспендиран 14 месеци

Тој објавил фотографија на Инстаграм на која се гледа како во раката прима витаминска инјекција, веројатно без лекарска дозвола Непромисленост, наивност, хипокризија. Овие работи паѓаат...

СП 2018: Американците бараат допинг контрола за Русите

Раководителот на антидопинг агенција на САД (УСАДА), Тревис Tајгарт не е уверен дека руската селекција на фудбалскиот Мундијал е „чиста“ и побара од Светската...