Ознака: Урсула фон дер Лајен

Германската министерка за одбрана побара дополнителни 25 милијари евра за Бундесверот

Германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лајен побара за Бундесверот - вооружените сили на земјата, дополнителни 15 милијарди евра до крајот на парламентарниот...