1.4 C
Skopje
16.12.2019 - 1:48

Ознака: урна

Се урна руски воен хеликоптер, двајца загинати

Пилот и навигатор загинаа во несреќа на руски воен хеликоптер „ми-28“ во близина на аеродромот Кореновск во регионот Краснодар, соопшти руското Министерство за одбрана. Командата...

Се урна американски воен авион, повредени седум лица

Американски воен авион Ф/А-18Е се урна во близина на Долината на смртта во Калифорнија, пришто поведени се седум посетители на паркот, додека судбината на...

Љубовта што ја урна оградата во поделениот Травник

Оградата што го делеше заедничкиот двор на католичкиот училиштен центар „Петар Барбариќ“, во кој наставата се одвива според хрватската образовна програма, и мешаното средно...

Се урна зграда во Камбоџа, најмалку 18 загинати и голем број...

Најмалку 18 луѓе загинаа на градилиште на зграда во Камбоџа кога се урнала челичната конструкција од седум ката. Уште најмалку 24 луѓе се повредени,...

Целосно се урна потпорниот ѕид на Коридорот 10

Бетонскиот потпорен ѕид, кој завчера делумно се урна на Коридорот 10 во Грделичка Клисура, поради лизгање на земјиштето вчера, целосно е урнат. Овој потпорен ѕид,...