38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 17:02

Ознака: урнат

Се урна авион што носел ковид-тестови во Индонезија

Американката Џојс Лин (40) загина кога авионот со кој управувала се урнал на патот кон градот Мамит. Џојс во авионот превезувала ковид-тестови за едно...

Иран не ги дава црните кутии од урнатиот украински авион

Информациите од црните кутии треба да им помогнат на истражните екипи да откријат поради што неодамна се урна украинскиот патнички авион во Иран, при...

На авионот што се урна во Иран му се запалил моторот

Патничкиот авион во Иран се урнал откако се запалил еден од моторите, по што пилотот изгубил контрола над леталото, кратко по полетувањето од аеродромот...

Се урна руски ловец „су-57“ за време на тестирањето

На далечниот исток на Русија, во близина на Комсомољск на Амур, се урна ловец Т-50 (су-57), соопштиле за „Спутник“ во администрацијата на Хабаровски крај. Авионот...

Соборен воен авион на сириската Влада

Воен авион на сисриската Влада се урна во провинцијата Идлиб откако беше погоден од бунтовничка група, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права. Просириската опозициска телевизиска...

Израелскиот вселенски брод „Берешит“ се урна на Месечината

Израелскиот вселенски брод Берешит не успеа да слета на Месечината. Роботот се урна, соопшти тимот, кој ја следи мисијата. Берешит требаше да го направи првото...

Товарен авион се урна источно од Хјустон

Товарен авион Боинг 767 со три лица се урна во источниот дел на Хјустон, соопштија американските власти. – Двомоторниот авион се урна денеска во заливот...

Заврши спасувачката операција за урнатиот надвозник во Џенова

Италијанските служби ја завршија спасувачката операција за исчезнатите под урнатините на надвозникот „Моранди“ во Џенова. Со тоа е потврдено дека во несреќата загинаа 43...