Ознака: урнатини

Мајка и нејзините три деца извлечени од урнатините 18 часа по...

Мајка и нејзините три деца биле извлечени од урнатините на една зграда во Измир под која биле заробени скоро 18 часа по силниот земјотрес...

Гранатиран главниот град на Нагорно-Карабах

Главниот град на самопрогласената република Нагорно-Карабах, Степанакерт, синоќа беше гранатиран од азербејџанските сили. На видеата што утрово се споделени може да видат кратери од експлозијата на...

Тагата на модерниот Хачико излажа многумина

Фотографијата од кучето кое лежи покрај една од жртвите во земјотресот во Драч, затрупана во урнатините, привлече големо внимание на социјалните мрежи, измамувајќи многумина...

„Помош, помогнете ми“ – дете плаче и моли да го извадат...

Локалните телевизиски станици во Албанија покажаа снимки по земјотресот кој ја погоди земјата во раните утрински часови, од едно младо момче кое беше спасено...

Зградата се нишаше силно, сѐ околу нас паѓаше

Три часа по првичниот земјотрес, жителите на Тирана бегаа од станбените згради, а некои во рацете ги носеа децата. Една постара жена го загубила...

Силна експлозија во Белгија, неколку лица заробени под урнатините

Нeколку лица се повредени, а други и натаму се под урнатините, по експлозија која одекна во белгискиот пристанишен град Антверпен, соопшти полицијата. Експлозијата нанела огромна...

Најмалку шест загинати при уривање на зграда во доградба во Индија

Најмалку шест лица загинаа во Индија, откако се урна зграда, додека работници работеле на изградба на дополнителен кат, соопшти индиската полиција. Според полицскиот претставник Сатбир...

Под урнатините на зградите во Марсеј пронајдено едно тело (видео)

Под урнатините на двете згради во Марсеј, јужна Франција, спасувачите пронашле тело на маж, а локалните власти стравуваат дека има уште најмалку осум затрупани...

Две лица повредени во уривање на две згради во Марсеј

Две лица се полесно повредени при уривање на две згради во Марсеј, соопштија локалните власти. Уривањето на зградите предизвикало создавање голем облак прашина, а на...