Ознака: уредување

Спасовски: До крајот на летото ќе биде целосно уредено вечното почивалиште...

Увид во работите на изградбата на спомен-обележјето на гробното место на Тоше Проески, денеска направија премиерот, Оливер Спасовски, вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила...

Се чисти и се уредува просторот за сидрење на пловните возила

Охрид Општина Охрид деновиве ги интензивира активностите за расчистување и за уредување на просторот наменет за сидрење на пловните возила, кој неодамна со одлука на...

Потпишан договор за уредување на Црнодолски Водопад

Пехчево Пехчевскиот градоначалник Драган Тренчовски и директорката на Центарот за развој на источниот плански регион, Драгица Здравева, потпишаа договор за реконструкција на Црнодолски Водопад. Со...

Се уредува градскиот стадион

Крива Паланка Градскиот стадион во Крива Паланка наскоро ќе добие нов лик со изградбата на атлетска патека, терен за мини-голф и скејт-парк на спортскиот комплекс...

Домување – Мали трикови за уредување на домот

Ако не сте во можност целосно да го реновирате домот, овие мали трикови ќе ви помогнат да направите промена. Замената на само две столчиња...

Ќе се уредува коритото на реката Сушица, во должина од 624...

Радовиш Веќе почна проектот „Заеднички мерки за спречување и намалување на последиците од катастрофи во општините Сандански и Радовиш“, финансиран од ЕУ, преку Интеррг -...

Почна уредувањето на плочникот пред влезот на ГТЦ

Почна уредувањето на плочникот на влезот на ГТЦ и градскиот плоштад, проект што градоначалникот Шилегов го најави и објасни на денешната прес-конференција. - Ова е...

Современи стилови за уредување на домот

Во денешно време кога се одлучувате за уредување на домот, поимот „модерен стил“ стана многу поширок, особено кога имате пред себе стотици стилови на...

Општината Карпош почна со есенското хортикултурно уредување

Општината Карпош почна со хортикултурно уредување на плоштадот „Делфина“ во Влае. Одделението за заштита на животната средина и природата на плоштадот засади 2.500 парчиња...

Разубавете ја дневната соба со нов килим

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"] Изборот на килим за дневната соба е завршниот елемент во уредувањето на просторот. Точно поради тоа треба да бидеме внимателни...