31.3 C
Skopje
17.9.2019 - 19:08

Ознака: Урбанисти

Урбанистите против изградба на Загрепскиот Менхетн

Стручната јавност и опозицијата во Градското собрание најмногу забележуваат за незаконската процедура при измена и дополнување на генералниот план за Загрепскиот Менхетн Хрватските архитекти предупредуваат...