Ознака: ураган доријан

Ураганот Доријан продолжува да зема жртви на Бахамите

Бројот на загинати на Бахамите по ураганот Доријан се искачи на 30, соопштија официјални лица. Министерот за здравство, Дуан Сендс, изјави за АП дека очекува...

Ураганот Доријан голема закана за источниот брег на САД

Доријан бавно се движи во западна насока и може да погоди области на источниот брег на САД. Поради тоа, американските сојузни држави Флорида, Џорџија,...

(Видео) НАСА објави снимки од ураганот „Доријан“ од вселената

Американската вселенска агенција (НАСА) објави снимки од ураганот „Доријан“ кој ги погоди Бахамските Острови. Снимките покажуваат како ураганот се движи во правец на Флорида. Како...

Ураганот Дориjан прерасна во петта категорија

Ураганот Доријан прерасна во петта категорија, што значи дека може да предизвика катастрофални последици, јави „АП“. Националниот центар за урагани во Мајами соопшти дека максималната...