25.8 C
Skopje
17.8.2019 - 19:25

Ознака: упад

Заев и Џафери ја отфрлија можноста за амнестија за насилниците од...

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Парламентот Талат Џафери денеска отфрлија можност за закон за амнестија за лицата инволвирани во насилствата во Собранието на...

Заев: Нападот во Собранието беше напад врз демократијата

Нападот на 27 април во Собранието не беше напад против нас туку против демократијата, тоа беше повеќе од криминал, рече меѓудругото премиерот Зоран Заев...

Снимките од насилството во Собранието се емитуваат во Кривичниот суд

Видео-снимки од безбедносните камери во Собранието на Република Македонија и камерите од присутните медиуми во прес центарот од настаните од 27 април минатата година,...

Никола Митревски – Кољо пренесен во затворот „Шутка“, откако сам...

Никола Митревски - Кољо, осомничен за насилните настани на 27 април во Собранието и кој досега беше во бегство, денеска попладне сам се пријавил...