-2.3 C
Skopje
27.1.2022 - 9:31

Ознака: уметничко лизгање

Четврто издание на меѓународниот натпревар во уметничко лизгање „Скопје на мраз“

Викендов во Скопје ќе се одржи четвртиот Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Скопје на мраз“. Во петок и во сабота на лизгалиштето во СЦ...

Европскиот шампион Салиу ќе лизга за Македонија

Селдин Салиу (15) од Маврово и Ростуше, шампион на Италија во уметничко лизгање  и европски шампион во категорија кадети, вечерва во Италија ќе го...

Стрезовска, Куковска и Прилепчанска шампионки на „Скопје на мраз 2019“

Во деновите од викендот, лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје беше домаќин на третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање, под...

Меѓународен натпревар во уметничко лизгање во Скопје

Во спортскиот центар „Борис Трајковски“ денеска и утре ќе се одржува Третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Skopje on Ice 2019“ на кој...

Од денеска третпат „Скопје на мраз“

Денеска и утре на лизгалиштето во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се одржи третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање под...

Меѓународен натпревар во уметничко лизгање „Скопје на мраз 2019“

Во Скопје во петок и во сабота на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“ ќе се одржи третиот национален и меѓународен натпревар во уметничко лизгање...

Лебед

Оксана Бајул, олимписка победничка во уметничко лизгање од 1994 година, за својот ревијален настап во Лилехамер ја одбра музиката на Сен-Санс, неговиот „Лебед“. Шеснаесетгодишната...