14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 17:27

Ознака: уметничка слика

Во Грција пронајдена украдена слика на Пикасо вредна 16,5 милиони евра

Грчката полиција ја пронајде сликата „Глава на жена“ на шпанскиот сликар Пабло Пикасо, која беше украдена од Националната галерија во Атина пред повеќе од...

Слики од 17-от век пронајдени во контејнери на паркинг во Германија

Едно лице пронашло две вредни масла на платно, стари 350 години, во контејнери на паркинг во Германија. - Сликите се пронајдени на постојка за одмор...

Франција ќе врати на еврејска фамилија слика од Климт ограбена од...

Француската влада вчера објави дека ќе врати слика од Густав Климт на нејзините вистински сопственици, еврејско семејство во Австрија. Сликата ја ограбиле нацистите од...

Вредна уметничка слика изгубена на германски аеродром пронајдена во контејнер

Уметничка слика од периодот на надреализмот чија вредност се проценува на 280.000 евра, која била заборавена од бизнисмен на аеродромот во Диселдорф, пронајдена е...