Ознака: Улцињ

Голем одрон во Улцињ, во моментот имало автомобили на патот

Во Улцињ, Црна Гора, денеска се урна голем дел од рид во населбата Пињеч. Како резултат на несреќата, на патот се пронајдени два автомобила, но...

За викендот најавени нови литии

ЦРНА ГОРА Градежните машини на инспекцијата на Црна Гора вчера го урнаа објектот во изградба во манастирот „Свети Василиј“ кај Улцињ. Акцијата за уривање беше...

Алкалоид со четвртото место го задржа континуитетот на врвот на ЕКК

На Европски клупски куп во Улцињ, македонскиот шампион по седум одиграни кола освои 10 бода, додека нов шампион првпат стана Обиетиво Рисарцименто од Италија Шахистите...

Алкалоид подготвен за втор триумф на ЕКК

Македонскиот шаховски првак е прв фаворит на годинашниов Европски клупски куп, што од недела до 16 ноември ќе се одржи во Улцињ, Црна Гора Македонскиот...