-2 C
Skopje
23.2.2019 - 14:23

Ознака: Ултрадесничарски

Ултрадесничарскиот бран не ја одмина ниту Шведска

Антиимигрантската, популистичка партија Шведски демократи освои доволно пратенички места за да биде клучниот играч што ќе има огромно влијание врз политиките на идната малцинска...