29.8 C
Skopje
18.6.2021 - 14:17

Ознака: Улрих Седелмајер

Зошто треба ЕУ да ги почне пристапните преговори со Македонија и...

Став на Франк Шимелфених и Улрих Седелмајер. Шимелфених е професор по европска политика на Техничкиот универзитет во Цирих, а Седелмајер е доцент доктор по...