16.4 C
Skopje
30.3.2020 - 19:13

Ознака: улоги

Најдобрите улоги на Џорџ Клуни

Џорџ Клуни, американски актер, режисер, сценарист, продуцент, е добитник на два „оскара“, два „златни глобуси“ и многу други награди. Цело време балансира меѓу високобуџетните...

Најдобрите улоги на Рајан Рејнолдс

Рајан Рејнолдс, роден на 23 роден на 1976 година, е канадски актер. Тој стана познат по својата улога во ситкомот „Две момчиња и девојка“...

Ема Томпсон бара на возрасните актерки да им се доделуваат повеќе...

Британската актерка Ема Томпсон упати повик кон шоубизнисот за повеќе улоги на големиот екран за возрасни актерки. Добитничката на две награди „Оскар“ е позната...