29.8 C
Skopje
18.6.2021 - 14:53

Ознака: улога

Улогата на карминот во политиката

Празникот 8 Март е зад нас, можев лесно да го прескокнам. Решив прашањето да го држам отворено, бидејќи евидентно борбата ќе биде долга и...

Силвестер Сталоне во улога на детектив во крими-драмата „Трага“

Објавен е трејлерот за претстојната криминалистичка драма „Трага“, која собра одлична актерска екипа. Ова е ново остварување на режисерот Брајан А. Милер, а ја...

Николас Кејџ ја одигра најдобрата улога

По големиот број негативни вести за неговиот банкрот или за неговиот син, кој имал проблеми со алкохолот и со полицијата, конечно стигна вест дека...

Џулија Робертс во улога на мајка што се бори за своето...

Објавени се првите кадри од новата филмска драма „Бен се врати“, во која со својата извонредна глума повторно ќе нѐ освои фантастичната Џулија Робертс....

Ентони Хопкинс во улога на папата Бенедикт

Осумдесетгодишниот актер Ентони Хопкинс ќе го игра папата Бенедикт Шеснаесетти во филмот за животот на Џозеф Рацингер, од моментот кога станал поглавар на Римокатоличката...

Кои се улогата и надлежностите на Венецијанската комисија

Венецијанската комисија, која често се споменува во рамките на дебатите за установите и законските промени, па, така и во однос на актуелната расправа за...