13.8 C
Skopje
19.10.2021 - 0:23

Ознака: улица

Кошница со цвеќе на улицата Цветан Димов

Кошница со цвеќе ја краси сега улицата Цветан Димов. Ова е трета ваква фигура што ја постави јавното претпријатие „Паркови и зеленило“, по двете...

Повторно протести во Ѓорче Петров, се бара безбедност за пешаците

Жителите на Ѓорче Петров и вечерва протестираа пред ОУ „Мирче Ацев“ и ја блокираа улицата Борис Сарафов каде што вчера беше прегазено 10-годишно дете. Градоначалникот...