Ознака: улица Џон Кенеди

Пукање на улицата Џон Кенеди во Чаир, полицијата го истражува случајот

Истрели од огнено оружје се слушале утрово во скопски Чаир, што ги вознемирило жителите, кои подоцна настанот го пријавиле во полиција. Службеници излегле на терен,...

Скопјанец добил пет убодни рани во угостителски објект

Од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во вечерните часови на 31 мај било пријавено дека кај нив со повреди во неконтактибилна состојба бил донесен...

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка на улицата...

Деветгодишно дете хоспитализирано во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ е во животозагрозувачка состојба по сообраќајка која вчера во попладневните часови се случила на...