Ознака: украси

Новогодишните украси го подобруваат расположението

Убавите божиќни украси во домовите влијаат за создавање на добро расположение, според тврдењата на психолозите, пренесуваат светските медиуми. Комбинацијата на ведри бои го подобрува расположението....

Едноставни работи што ќе внесат позитивна енергија и ќе ја збогатат...

Празничниот дух е насекаде околу вас и ќе го почувствувате во вашиот дом, низ градот, на работното место низ трговските центри, насекаде. Иако сите...

Боите на божиќните украси низ светот

Шареноликоста на украсните светилки поставени по повод божиќните празници низ САД, Мексико, Бразил, Белорусија, Хрватска, Белгија и Франција, кои го прославуваат Божиќ по Грегоријанскиот...

Со малку труд и креативност направете совршени новогодишни украси за вашиот...

Новогодишните празници се ближат и украсувањето на домот е во полн ек. Доколку размислувате и оваа година на новогодишната елка да ѝ дадете личен...