Ознака: украински претседател

Oбид за убиство на советникот на Зеленски, повреден неговиот возач

Според написите на светските медиуми во Украина се случил обид за убиство на советникот на украинскиот претседател Сергеј Шефир. Неговиот возач е повреден, пренесуваат...