20.8 C
Skopje
6.6.2020 - 18:47

Ознака: украден

Се расплеткува скандалот околу украдениот Климт

Крадците на единствената двојна слика на Густав Климт во светот признаа дека речиси 20 години ја чувале сликата и потоа ја вратиле во галеријата...

Украден камион со 160.000 колачиња

Крадци украле камион со 160.000 колачи прелиени со чоколадо, соопшти австриската компанија која ги произведува овие слатки. Камионот, кој бил украден во текот на ноќта,...

Украден трофејот на Томас од Тур де Франс

Трофејот за шампионот на велосипедската трка околу Франција (Тур де Франс), освоен годинава од Британецот Герент Томас од тимот Скај, бил украден за време...