23.7 C
Skopje
17.7.2019 - 10:58

Ознака: украдена слика

По три децении најдена украдена слика на Шагал

Сликата на Шагал, украдена пред 30 години од семејниот дом во Њујорк, конечно ќе биде вратена на сопствениците, јави ФБИ. Сликата „Отело и Дездемонa“ од...