15.1 C
Skopje
20.5.2019 - 2:46

Ознака: уефа

За и против гол на гости

Христов смета дека измената е добра за фудбалот и дека гол е гол, без разлика дали е дома или на гости, Михајлов вели дека...

Шест тима со исти состави продолжуваат во ЛШ

Само Рома и Лион не направија никаква измена во тимот зимава, а четирите англиски клуба не ангажираа, но пуштија по неколкумина во други екипи....

УЕФА и клубовите се договорија, нема суперлига

УЕФА и ЕКА потпишаа меморандум за разбирање до 2024 година според кој „ќе продолжат заеднички да работат на обезбедување благосостојба и стабилност на европскиот...

Чеферин реизбран за претседател на УЕФА, евроцентралата очекува рекордни приходи

Александар Чеферин беше реизбран за претседател на УЕФА со нов четиригодишен мандат. Педесет и едно годишниот Словенец беше единствениот кандидат за функцијата за време...

Чеферин останува на чело на УЕФА до 2022 година

На денешниот изборен конгрес на УЕФА тој е единствен кандидат. Главните предизвици за Чеферин во новиот мандат доаѓаат од врвните клубови, кои бараат повеќе...

Најпродуктивна 2011 година!

Во недостиг од звучни и крупни јануарски зделки во 2019-та, да се потсетиме на најголемите, не само финансиски, топ пет зимски трансфери во Европа. Лани,...

Манчестер сити има најскап тим во фудбалската историја

Тимот што минатата сезона успеа да освои рекордни 100 поени во Премиер-лигата чини 795,2 милиони евра. Зад Сити е Реал Мадрид, чиј состав се...

Во тимот на УЕФА за 2018-та, најмногу фудбалери од шпанската лига

Повеќе од половината фудбалери (шестмина) во најдобриот тим за 2018 година што го избраа над 1,8 милион љубители на фудбалот во едномесечното гласањето, кое...

Прогласен Тимот на годината на УЕФА, Реал со најмногу претставници

Европската фудбалска централа УЕФА го објави Тимот на 2018 година, составен од најдобрите играчи во европски тимови за изминатите 12 месеци. Гласањето зависи целосно...

Реал убедлив лидер, Вардар 144-ти

На листата со 500 клуба на УЕФА за ЛШ од 1955 година до денес, Реал не само што води според титулите (13) туку и...