Ознака: уефа

Вкупно 18 фудбалери се двојни победници во иста година

За да се сметаат за двојни победници, фудбалерите мора да настапат на финалните средби, пишува УЕФА. Деветмина фудбалери можат да се пофалат со титули...

Барселона ќе се сретне со ПСЖ во осминафиналето на Лигата на...

Барселона ќе се соочи со Пари Сен Жермен во осминафиналето на Лигата на шампионите (ЛШ), а актуелниот европски првак Баерн ќе игра против Лацио....

Левандовски – модерен центарфор, тимски играч, постигнува голови како од шега…

Тој е комплетен фудбалер, максимално исполнителен во нападот и во одбранбените задачи, вели Горазд Михајлов. Одигра сезона за паметење, играше во врвна форма, рече...

Клубовите ќе лобираат кај УЕФА за враќање на правилото за пет...

Помеѓу октомври и декември водечките фудбалери ќе играат секои три дена во период од три месеци. Се надеваме дека УЕФА ќе нѐ сослуша, како...

Силекс, Шкендија и Ренова би можеле да се соочат со атрактивни...

Македонските претставници Шкендија, Ренова и Силекс би можеле да се соочат со атрактивни противници доколку ја минат втората квалификациска рунда за пласман во Лига...

Шкендија ќе се соочи со Ботошани на Бабунски и Ашковски

Тетовските фудбалски клубови Шкендија и Ренова, односно Силекс од Кратово ги дознаа имињата на противниците во второто квалификациско коло во Лига Европа. На денешната ждрепка...

УЕФА ги разгледува опциите за враќање на навивачите

Европската фудбалска унија (УЕФА) одржа видеоконференција со националните асоцијации, на која разговараше за теми поврзани со рестартирање на натпреварувањата, како и за тоа кога...

Забраните за патувања ги загрозуваат клубовите

УЕФА ќе објави список на сите познати патни ограничувања меѓу земјите пред секоја ждрепка. Клубовите потоа ќе треба да ја известат УЕФА за какви...

Фудбалерите со порака „благодарам“ на дресовите

На секој дрес што го носат играчите ќе стои пораката „благодарам“ за здравствените работници на јазикот на тимовите што играат во Лигата на шампионите...

По пет месеци продолжува трката за европските трофеи

ФУДБАЛ Во Лига Европа осминафиналната рунда ќе треба да се комплетира утре и в четврток, а во Лигата на шампионите в петок и в сабота....

World Trigger 2nd Season (https://animeheaven.pro/m/pAp8) Episode 1 at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super

High School DxD (https://animeflix.nl/m/vg0) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix app ios