Ознака: удинезе

Сè над 10 гола за Удинезе е успех за Несторовски

Иако договорот беше склучен одамна, Илија Несторовски денеска беше претставен како ново засилување на „Дачија арена“ на Удинезе во прва средба со новинарите. По две...

Несторовски од Палермо се пресели во Удинезе

Во следните три сезони тој ќе го носи дресот на италијанскиот прволигаш во Серија А Македонскиот фудбалски интернационалец Илија Несторовски во следните три сезони, со...

Удинезе го потврди трансферот на Несторовски

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски, според италијанските медуми, утре официјално ќе стане член на Удинезе. Несторовски пред една недела го договорил својот трансфер на „Дачија арената“...