5.8 C
Skopje
3.12.2021 - 21:41

Ознака: удар

Поскапувањето на енергентите дополнителен удар за стопанството

Поради зголемената побарувачка за нафта, голем број светски економисти укажуваат дека цената на нафтата на почетокот на следното лето би можела да достигне до...

Кандидат за градоначалник се обидел да удри полицаец со автомобил

Кандидат за градоначалник на општина Новаци се обидел со автомобил да удри полицаец додека се движел кон стадион за да снима спот. Од друга...

Македонија се мобилизира против струјниот удар

Сѐ повеќе домашни компании се соочуваат со проблеми со снабдувањето енергија, се најавуваат раст на цената на струјата, придвижување на инфлаторната спирала и пораст...

Автомобил удри во девојка во Скопје

Тешко повредена 28-годишна скопјанка откако во неа утрото удрил автомобил на бул.„Александар Македонски“ во Скопје. „ Патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од...

Човештвото изложено на удар од поплавите

Новото истражување што беше објавено во списанието „Нејчр“ пред конференцијата на Обединетите нации за климатски промени во Глазгов откри дека меѓу 2000 и 2015...

Прва помош при удар од гром

ПО ЖЕШТИНИТЕ, НАЈАВИ ЗА ОПАЃАЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРАТА И МОЖНОСТ ОД ЕЛЕКТРИЧНИ ПРАЗНЕЊА По големите жештини и пожари што ја зафатија земјава во изминатиот период, за...

Дали економиите во подем ги очекува нов удар?

На почетокот на јули, приносот на десетгодишните американски државни обврзници падна на најниско ниво во последните четири месеци, а берзите се исплашија дека нема...

Препознајте ги знаците на топлотен удар

Многу е важно да ја научите разликата помеѓу топлотен удар и истоштеност од топлина, а разликата помеѓу овие две состојби и познавањето на симптомите...

За удар на голман во глава задолжителна суспензија од две минути?

Таканаречениот брз центар ќе биде уште побрз, се планира нападот да почнува во радиус од 3,5 до 4,5 метри од центарот, а се предлага...

Комбе удри во жена во кругот на комплексот клиники

Седумдесет и четиригодишна жена од Неготино е тешко повредена кога во неа удрило комбе вчера на сервисна улица во круг на комплексот клиники „Мајка...