Ознака: угостителски објект

Девет странски државјанки уапсени во угостителски објект во Тетово

Девет странски државјанки се уапсени рано изутрината во угостителски објект во Тетово, кои при акциска контрола на полицијата се затекнати како со уште две...

Девет женски лица затекнати во угостителски објект во Желино

Девет женски лица се затекнати во акција на полицијата ноќеска од полноќ до 2 часот во угостителски објект во село Желино, Тетовско, сопственост на...

Приведени единаесет странски државјанки

Во последната акција на полицијата во два угостутелски објекта во Гостиварско приведени се и задржани 11 женски лица, информираат од СВР Тетово. Во акциската контрола...

Приведена Албанка при претрес во угостителски објект

Албанската државјанка Л.М. (28) по полноќ била приведена во Полициската станица Тетово за понатамошна постапка  по претрес извршен од полициски службеници од Полициската станица Тетово во угостителски објект...

Тепачка пред угостителски објект во Центар

Маж бил физички нападнат од четири засега непознати лица по претходна расправија што се случила ноќеска пред угостителски објект на булеварот „Св. Климент Охридски“...