1.1 C
Skopje
26.1.2021 - 20:25

Ознака: угостителски објект

Малолетници се тепале во угостителски објект во Сарај

До физичка пресметка помеѓу две групи малолетници дошло синоќа во угостителски објект во Сарај. Како што јавуваат од полицијата, на пресметката претходело недоразбирање и нетрпение...

Пари и пијалоци украдени од угостителски објект за време на полициски...

Крадец украл пари и пијалоци од угостителски објект во Скопје за време на полициски час. Според информациите на МВР, вчера А.М.(43) од Скопје пријавил во...

Бугарин дивеел во угостителски објект во Струмица

Триесет и деветгодишен државјанин на Бугарија бил приведен и задржан во полициската станица во Струмица, и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, јави...

Седумнаесетгодишник нападнал полицајци во Тетовско

СВР Тетово поднесе известување против Д.Д.(17) од село Брвеница, Тетовско, поради „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 7.04.2019 година, околу 2.00...

Обвинение за убиството во угостителски објект во Кичево

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против едно лице за сторено кривично дело „убиство“. Со поднесеното обвинение, надлежниот јавен обвинител до Судот достави и...

Тепачка во угостителски објект во Кавадарци

Физичка пресметка се случила синоќа во угостителски објект во Кавадарци, се расчистува случајот, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. -Во 23 часот било пријавено...

Застрелано едно лице во угостителски објект во Тетово

Едно лице е застрелано ноќеска пред полноќ во угостителски објект во Тетово лоциран на ул. „29 Ноември“. Од основното јавно обвинителство информираат дека убиството се...

Опожарени дуќан во Скопска чаршија и угостителски објект во Бутел

Дуќан во Старата скопска чаршија и угостителски објект во општина Бутел ноќеска се опожарени при што е причинета материјална штета. Територијалната противпожарна бригада на Град...

Приведени седум странски државјанки во угостителски објект во Горно Седларце

Полицијата ноќеска приведе странски државјанки кои во текот на ноќта биле затекнати во угостителски објект во село Горно Седларце, покрај автопатот Тетово-Гостивар. Министерството за внатрешни...

Десетгодишно момче нападнато во ресторан на Кеј

Десетгодишно дете синоќа било физички нападнато од страна на вработен во угостителски објект. Случајот во полиција го пријавила мајката на детето.  -Синоќа, во Секторот за...

Watch My Hero Academia 3 (Dub) Episode 16 (https://animefreak.ws/m/A14v/ep-16) at website https://animefreak.ws. See more attack on titan animefreak

Hunter x Hunter Episode 148 at AnimeHeaven animeheavens