2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 22:51

Ознака: угостителски објект

Угостителски објект во Гостивар примал гости без сертификат

Гости без сертификат за вакцинација биле затекнати во угостителски објект во Гостивар а по реакција на полицијата објектот бил затворен а сопственикот приведен. Според информации...

Инспектори на УЈП нападнати додека вршеле контрола во угостителски објект

Вработени во угостителски објект во село Долно Коњско во близина на Охрид, добија кривични пријави бидејќи на инспектори на УЈП им ги одзеле легитимациите...

Танчарки од Албанија, Косово и Украина забавувале гости во Боговиње

Танчарки од Македонија, Албанија, Косово и Украина забавувале гости во угостителски објект во Боговиње. Според информациите на МВР, синоќа полициски службеници од СВР Тетово во...

Затворен угостителски објект во Тетово, приведена сопственичката

Полициски службеници од СВР Тетово вчера извршиле контрола во угостителски објект на ул.“120“ во Тетово кој бил отворен и во кој биле послужени неколку...

Затворен угостителски објект во Тетово, на првиот ден од полицискиот час

На првиот ден од полицискиот час, Државниот пазарен инспекторат изврши 724 контроли при што е затворен еден угостителски објект, информираат од оваа институција. Во повеќе...

Пријава за угостител од Тетово кој работел и покрај забраната

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Ш.(25) од Тетово, сопственик на угостителски објект, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според...

Затворен угостителски објект во Тетовско поради непочитување на работното време

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. Притоа, во...

Во Охрид затворен угостителски објект, затекнати Русинки и Украинки кои работеле...

Сопственик на угостителски објект во Охрид заработи кривични пријави бидејќи синоќа работел по 18 часот и покрај тоа што претходно му била ставена пломба од...

Приведен сопственик на угостителски објект во Tетовско, работел по дозволеното време

Приведен е 43-годишен жител на тетовското село Желино, чиј угостителски објект работел по дозволеното време и во него имало гости. Приведена е и косовска...

Затворен угостителски објект во тетовско, приведен сопственикот

Полицијата приведе сопственик на угостителски објект во тетовско Жеровјане во кој биле затекнати гости и по 21 часот. Исто така, биле приведени и осум...