Ознака: угостителски објект

Полицијата упадна на семејна веселба со 70 гости во Гостиварско

Седумдесет гости се собрале синоќа во угостителски објект на семејна веселба во селото Здуње, Гостиварско и покрај забраните за групирање поради состојбата со коронавирусот. Од...

Тепачка пред угостителски објект во Кичево

Вчера, во 18.30 часот, пред угостителски објект на булеварот Ослободување во Кичево, било пријавено нарушување на јавниот ред и мир со физички напад извршен...

Дрога пронајдена кај гости во велешки локал

Синоќа по полноќ полицијата извршила апсења во угостителски објект на велешката улица А.Шурков. Како што информираат од МВР, уапсени биле велешаните П.М.(26), С.Д.(45) и И.К.(43),...

Двајца малолетници нападнати пред угостителски објект во Скопје

Синоќа во 21:05 часот во СВР Скопје, Д.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 21 часот пред угостителски објект на крстосница од улицата Симеон Кавракиров...

Обвинителството оформи предмет по допрен глас за организирана забава во Прилеп

Основното јавно обвинителство Прилеп оформи предмет по допрен глас заради сомненија дека едно правно лице и едно физичко лице – одговорно лице во правниот...

Инспектори биле спречени да направат надзор во кафеана, внатре бил лидер...

Вработени во угостителски објект на Боемската улица во Дебар Маало не им дозволиле на инспекторите од Пазарниот инспекторат да извршат надзор во внатрешниот дел...

Малолетници се тепале во угостителски објект во Сарај

До физичка пресметка помеѓу две групи малолетници дошло синоќа во угостителски објект во Сарај. Како што јавуваат од полицијата, на пресметката претходело недоразбирање и нетрпение...

Пари и пијалоци украдени од угостителски објект за време на полициски...

Крадец украл пари и пијалоци од угостителски објект во Скопје за време на полициски час. Според информациите на МВР, вчера А.М.(43) од Скопје пријавил во...

Бугарин дивеел во угостителски објект во Струмица

Триесет и деветгодишен државјанин на Бугарија бил приведен и задржан во полициската станица во Струмица, и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, јави...

Седумнаесетгодишник нападнал полицајци во Тетовско

СВР Тетово поднесе известување против Д.Д.(17) од село Брвеница, Тетовско, поради „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“. На 7.04.2019 година, околу 2.00...