Ознака: угостителски објекти

Полициска акција во угостителски објекти во Гостиварско, приведени 15 танчерки

Седум танчерки биле приведени ноќеска во полициска акција во гостиварското село Добридол, информира полицијата. Според истиот извор, при акциска контрола во угостителски објект во село...

Изречени казни за локали во Центар

Општина Центар во заедничка акција со УЈП, МВР, СВР Скопје, Градски паркинг и Јавното претпријатие паркинзи на општина Центар синоќа извршиле контрола на 20 угостителски...