Ознака: угостителски објекти

Се врши контрола во угостителски објекти во Скопје, затекнати малолетници по...

Во рамки на проектот „Безбедно лето 2022“, полицијата во период од 00:00 до 02:00 часот спроведе акциска контрола во повеќе угостителски објекти во Скопје. -При...

Дрога и отсуство на ковид-сертификати при запечатувањето на ноќни клубови во...

Полицијата ноќеска во периодот 1.30 до 4.30 часот, во координација со Државниот пазарен инспекторат, спроведе акциска контрола во четири ноќни клубови и кабареа во...

Во Кочани 31 приведен, запечатени три угостителски објекти

Полициски службеници на Министерството за внатрешни работи, заедно со припадници на Државниот пазарен инспекторат, Државниот инспекторат за труд и Управата за јавни приходи, во...

Затворени четири угостителски објекти во Тетовско, затекнати 27 лица без ковид-сертификат

Привремено се затворени четири угостителски објекти вчера во Тетово и околни населени места во координирана акција на Министерството за внатрешни работи, Државниот пазарен инспекторат ...

По спроведена акција затворени повеќе угостителски објекти во Скопје

Oколу 01.00 часот во заедничка координирана акција на Бирото за јавна безбедност- Оддел за криминалистичка полиција, СВР Скопје-Единица за интервентна полиција, инспектори за малолетничка...

Србија – угостителските објекти може да примаат гости и во затворените...

Од утре угостителските објекти во Србија може да примаат гости и во затворените делови. Тие ќе работат до 22 часот, со 50 проценти капацитет...

Oд утре угостителските објекти ќе работат до 22.30 часот

Владата на денешната седница донесе одлука за измени и дополнувања за ограничување на движењето на граѓаните во согласност со која од утре, 5 мај,...

По шест месеци, Грција ги отвори угостителските објекти

По шест месеци, кафулињата и рестораните во Грција ги отворија терасите. Отворањето на угостителските објекти е придружено со строги мерки. Вработените ќе треба да се...

Објавен јавниот повик за поддршка на угостителските објекти

Објавен е јавниот повик за поддршка на угостителската дејност. Според предвиденото, ќе се поддржат околу 6 илјади компани и 17.000 вработени, а вкупната поддршка...

Затворени три угостителски објекти во кои инспекторите затекнале гости

Три угостителски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната. Претседателката на Инспекцискиот совет,...