8.4 C
Skopje
27.2.2020 - 12:52

Ознака: Углев

„Јас го создадов отровот што му го дадоа на Скрипал“

Британските медиуми не ја напуштаат приказната околу нервниот отров со кој беше затруен поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал. Така Би-би-си емитуваше разговор со Владимир...