-2.4 C
Skopje
25.2.2020 - 6:47

Ознака: убодна рана

Малолетник избоден во билјард-клуб

Шестнаесет годишен малолетник од Мала Речица-Тетово, вчера по претходна расправија, а потоа и физичка пресметка со остар предмет му нанел убодна рана на 15-годишен...

Во Кочани убиен 55-годишен маж

Педесет и петгодишен маж е пронајден мртов со убодна рана во градите во неговиот дом во Кочани. Утрово, во 5.20 часот, Д. С. (30) од...

Пронајдена мртва жена избодена со нож во стан во Скопје

Седумдесет и седум годишна скопјанка вчера е пронајдена со убодна рана во пределот на градите и без знаци на живот во својот стан во...