27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:33

Ознака: ублажување

Како да ги ублажите симптомите на егземата

Симптомите на атописки дерматитис или егзема се: чешање, сува, воспалена и надразнета кожа и главно се манифестираат на внатрешната страна на колената, лактите и...

Словенија ги ублажува мерките против коронавирус, Италија тоа ќе го стори...

Јавните собири, митинзи и настани во Словенија ќе бидат дозволени од понеделник, 19 април, но на нив ќе може да учествуваат најмногу 100 лица. Одлуката...

Индија ги ублажи драстичните мерки

Индија денеска почна со ублажување на рестриктивните мерки воведени поради сузбивање на коронавирусот, со отворање на малите продавници. На голем дел од 1,3 милијарди жители...

Два услова за ублажување на рестриктивните мерки во Германија

Германскиот министер за здравство, Јенс Шпан, верува дека е можно да се релаксираат ограничувањата и мерките против коронавирусот по паузата за Велигден. Предуслов за можните...

Бајден го повика Трамп да ги ублажи санкциите кон Иран

Поранешниот американски потпретседател, Џо Бајден, ја повика администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп да ги ублажи санкциите против Иран.Тој порача дека е потребно...