13 C
Skopje
17.2.2019 - 17:38

Ознака: убиство

Прилепчанка убиена од нејзиниот љубовник пред очите на 10-годишниот син

Триесет и тригодишна прилепчанка е убиена од триесет и шестгодишен маж со кого била во љубовна врска. Убиството се случило синоќа во периодот од...

Побарано задолжително психијатриско лекување за момчето што си ја уби бабата...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје до Основниот суд Скопје 1 доставил предлог за задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена...

Јавноста исклучена од судењето за Саздовски

На судењето за убиството на 20-годишниот Никола Саздовски во Кривичниот суд се репродуцираат видео материјали од процесот на препознавање на сторителите на кривичното дело. Пред...

Продолжува судењето за убиството на Саздовски

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за Бесир Беља и Скендер Демири, обвинети за убиството на дваесетгодишниот Никола...

Борче Ристевски ќе се соочи со 60 сведоци на судењето за...

Судењето на Македонецот Борче Ристевски (54) кој е обвинет за убиство на неговата сопруга во Австралија, ќе почне во март в година, објавува австралискиот...

Притворен 20-годишникот од Драчево кој ја уби својата баба

По предлог на јавен обвинител на 20-годишното момче од Драчево, кој со нож ја уби својата баба попладнево му е определен 30-дневен притвор. – Надлежен...

Убиство во Драчево- внук ја уби својата баба

Во скопско Драчево попладнево со нож е убиена 66-годишна жена од нејзиниот внук, потврди МВР. Убиецот сам се пријавил во полиција. Како што соопшти Основното јавно...

Си-ен-ен: Пораките на Кашоги на „Вацап“ ги откриваат неговите стравувања

Американската телевизија Си Ен Ен денеска објави пораки, кои преку социјалната мрежа „Вацап“ убиениот саудиски новинар Џамал Кашоги ги разменувал со активистот од Монтреал,...

Убиен српски бизнисмен пред кафе бар (видео)

Познатиот српски бизнисмен, сопственикот на една од најпознатите белградски коцкарници, Владо Поповиќ, е убиен синоќа во Белград. Група маскирани насилници го пречекале пред кафулето каде...

ЕП усвои амандман за истрага за убиството на Кацифас

Европскиот Парламент денеска усвои амандман со кој од Албанија се бара  целосна истрага на околностите кои довеле до убиство на Констандинос Кацифас на 28...