30 C
Skopje
22.9.2018 - 17:35

Ознака: убиство

Гласови му кажале на убиецот од Паркленд да пали, убива и...

Обвинителството во Флорида објави видео-снимка од признанието на Николас Круз (19), осомничениот за убиство на 17 лица во средното училиште во Паркленд, во кое...

Убиството на српскиот адвокат се заплеткува во разузнавачките води

Му пресуди ли на Драгослав Миша Огњановиќ тајната снимка за англиската вмешаност во војната на Косово Педи Ешдаун, претставник на британскиот премиер Тони Блер, нелегално...

Ристевски го очекува долго судење поради големиот број на докази

Судењето на Борче Ристевски (54), кој е обвинет за убиството на неговата сопруга Карен, ќе почне на 12 март в година, објавија австралиските медиуми....

Ристевски ќе биде суден за убиството на сопругата, за кое тврди...

Борче Ристевски ќе биде суден за обвинувањата за убиство на неговата сопруга Карен, во нивниот дом во Мелбурн во 2016 година, пренесува австралиската телевизија...

Полицијата немоќна пред убиствата на белградските улици

Убиството на познат белградски адвокат, кое се случи во саботата во претходно организирана заседа, потсетува на класична мафијашка пресметка Убиството на адвокатот Драгослав Огњановиќ е...

Доказите не го скршија Ристевски, тоа го стори сведочењето на ќерка...

Обелечен во истото црно одело, Борче Ристевски не го менуваше изразот на лицето во текот на двете недели поминати во судницата во Мелбурн. Ништо...

Австралиец убиен откако договорил средба со девојка на интернет

Маулин Ратод (25) од Мелбурн, Австралија, договорил средба со девојка на интернет. На местото подоцна е пронајден тешко повреден и однесен в болница, каде...

Убиството на Ивановиќ се користи за политички маркетинг

Косово По неколкумесечен молк во врска со истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ, од Приштина и од Белград најавија дека имаат некои почетни докази за...

Единаесет таксисти убиени на враќање од погреб на колега во Јужна...

Вооружените напаѓачи убија единаесет таксисти во Јоханесбург кога се враќале од погреб на нивни колега, соопшти портпаролот на полицијата. Возачите, сите од здружението Гаутенг, се...

Казахстански олимпиец убиен при обид за грабеж

Казахстанскиот олимпиец, Денис Тен, кој на зимските олимписки игри во Сочи во 2014 година го освои бронзениот медал во уметничко лизгање, денеска бил убиен...