12 C
Skopje
20.9.2018 - 5:14

Ознака: убиство

Притвор и кривична пријава за убиецот на семејството од Дебар

Кривична пријава за убиство против 28-годишната Б.П. денеска до Основното јавно обвинителство поднесе Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар. Како што соопшти МВР, кривичната пријава...

МВР го расчисти убиството на жената од Велгошти

Министерството за внатрешни работи (МВР) го расчисти убиството на Б.П. (47) во охридското село Велгошти, а на осомничениот И.К. (62) од Охрид му е...

Шеесет и две годишен охриѓанец осомничен за убиството на жената во...

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Охрид донесе наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 62 години, жител на Охрид, кое...

Жена пронајдена мртва во охридското село Велгошти

Средовечна жена попладнево околу 17 часот е пронајдена мртва во нејзината семејна куќа во охридското село Велгошти. Портпаролот на СВР Охрид Стефна Димоски ја потврди...

Убиен лидер на Исламската држава Абу Сад Ерхаби

Лидерот на Исламската држава во Авганистан, Абу Сад Ерхаби е убиен при напад врз џихадистичкото засолниште во провинцијата Нангархар, соопштија денеска авганистанските власти. Во соопштението...

Одбележани 67 години од убиството на петтемина струмички студенти

Пред споменикот на петтемина убиени струмички студенти во 1951 година - Борис Белев, Мирко Пецев, Ѓорѓи Јармов, Ѓорѓи Костуранов и Стево Топчев, денеска беа...

Уапсен мажот кој уби осум и рани шестмина свои роднини во...

Албанската полиција по 12-часовна потрага утрово го уапси мажот, кој синоќа во селото Ресулај кај Валона, уби осум и рани шест негови роднини. Како што...

Гласови му кажале на убиецот од Паркленд да пали, убива и...

Обвинителството во Флорида објави видео-снимка од признанието на Николас Круз (19), осомничениот за убиство на 17 лица во средното училиште во Паркленд, во кое...

Убиството на српскиот адвокат се заплеткува во разузнавачките води

Му пресуди ли на Драгослав Миша Огњановиќ тајната снимка за англиската вмешаност во војната на Косово Педи Ешдаун, претставник на британскиот премиер Тони Блер, нелегално...

Ристевски го очекува долго судење поради големиот број на докази

Судењето на Борче Ристевски (54), кој е обвинет за убиството на неговата сопруга Карен, ќе почне на 12 март в година, објавија австралиските медиуми....