8 C
Skopje
16.11.2018 - 23:50

Ознака: убиство

Италијанска медицинска сестра ги убила своите деца, па се самоубила

Медицинска сестра во Италија е осомничена дека ги убила своите две деца, момче од седум и девојче од девет години, со смртоносна инјекција, по...

САД воведоа и економски санкции за 17 Саудијци поради убиството на...

САД, покрај забраната за патување, денеска воведоа и економски санкции за 17 државјани на Саудиска Арабија, кои се осомничени дека учествувале во убиството на...

Саудиските власти бараат смртна казна за убиецот на Кашоги

Саудискиот јавен обвинител изјави денеска дека лицето кое го наредило убиството на новинарот Џамал Кашоги е шеф на преговарачкиот тим, кој бил испратен во...

Телото на Кашоги растопено во киселина и фрлено низ канализација

Убијците на саудискиот новинар Џамал Кашоги ликвидиран на 2 октомври во саудискикот Конзулат во Истанбул се ослободиле од неговото тело со фрлање во канализација...

На 20 ноември продолжува рочиштето за убиството на Никола Саздовски

Обвинетите Бесим Беља и Скендер Демири немале умисла да го убијат Никола Саздовски, туку сакале само да го истепаат, истакна денеска после првото рочиште...

Пукотниците и кантри-музиката трагично споија необична група луѓе во САД

Оружениот напад во Калифорнија во кој беа убиени најмалку 13 луѓе, има сличности со најмасовниот убиствен напад во поновата американска историја што се случи...

Маринецот кој уби 12 лица во Калифорнија (видео)

Напаѓачот кој уби 12 лица во кантри барот „Бордерлајн“ во Таузенд Оукс, американската полиција го идентификуваше како Иан Дејвид Лонг (28). Локалниот шериф на прес-конференција...

Телото на Кашоги било искасапено и стопено во киселина

Турски истражувачки тим пронашол траги од флуроводородна киселина и други хемикалии во бунарот во резиденцијата на саудискиот конзул во Истанбул, изјавил за Ал џезира...

Убиството во Буларат и студената војна меѓу Атина и Тирана

Инцидентот во Буларат доаѓа во време кога се прават сериозни напори за нормализирање на грчко-албанските односи, речиси по еден век постоење на „воена состојба“ Страстите...

Кој го пуштил гангстерот Вајти Балџер во змиското дувло?

Федералното истражно биро (ФБИ) ја испитува можноста за втор осомничен за убиството на бостонскиот гангстер Џејмс Балџер - Вајти (89), кој беше претепан до...