Ознака: убиство

Петер Мадсен, убиецот на шведската новинарка Ким Вал, фатен при бегство...

Данскиот пронаоѓач и претприемач, Питер Мадсен, кој ја уби шведската новинарка Ким Вал, бил фатен во обид да избега од затвор, пренесува Би-би-си. Полицијата соопштила...

Приведени уште седум лица за убиството на францускиот професор

Уште седум луѓе, вклучително и двајца малолетници, ноќеска биле предадени на судијата во рамки на истрагата за минатонеделното убиство на професорот по француски јазик...

Илјадници Французи излегоа на улиците поради бруталното убиство во близина на...

Илјадници луѓе излегоа на улиците на Франција во знак на поддршка на наставниците и со цел да ја одбранат слободата на изразување по убиството...

Макрон ќе го посети местото кадешто беше обезглавен наставник во близина...

Францускиот претседател Емануел Макрон ќе ги посети предградијата на Париз, каде што беше нападнат и обезглавен наставник од убиец кој извикувал „Алаху Акбар“, јави...

Притвор за шест лица, расчистено убиство во Прилеп

Надворешната канцеларија за криминалистички работи - ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против Ш.А. (35), М.Л. (39), С.К. (20), М.А.(26), Џ.Л.(54), С.А. (23) поради основано...

Одбраната бара преквалификација на обвинението во случајот „Саздовски“

Одбраната на обвинетите во случајот „Саздовски” и обвинителот Јован Стефановски ги образложија своите жалби по однос на првостепената пресуда, денеска во Апелацискиот суд во...

Откривањето на мотивот го задржа убиецот на Џон Ленон во затвор

На Марк Дејвид Чепмен, кој го застрела и усмрти Џон Ленон, легендарниот вокалист на „Битлси“, минатиот месец, по 11-ти пат му беше одбиено барањето...

Притвор за осомничениот за убиството на сопругата во Гостивар

Осомничениот за убиството кое се случи пред два дена во Гостивар е приведен и определен му е притвор од 30 дена. Тој бил лишен...

По 35 години решен случај со убиство и силување на тинејџерка...

Убиството на девојче во градот Рочестер, Њујорк, кое се случи пред 35 години, конечно беше решено со помош на ДНК-тестови, пренесува Си-Ен-Ен. Четиринаесетгодишната Венди Џероми...

Приведен гостиварецот осомничен за убиство на неговата сопруга

По над триесетчасовна потрага, полициски службеници од ОВР Гостивар го приведоа Б.И. (67). кој е осомничен за убиство на неговата сопруга. Тој попладнево околу...