29.8 C
Skopje
16.9.2021 - 17:02

Ознака: убиството

Најголеми расни тензии во САД од убиството на Мартин Лутер Кинг

Речиси цела недела не стивнуваат насилните протести во САД предизвикани од смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд при апсење од полицијата во Минеаполис Полициски час е...

Откриен сторителот на убиството во населбата Даме Груев

Единица за насилен криминал при СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против С.П.(25) од Скопје, поради основи на...

Сведок ги препозна двајцата напаѓачи на судењето за убиството на Саздовски

Сведокот Миле Алексовски на судењето за убиството на дваесетгодишниот Никола Саздовски денеска во судница ги препозна Бесир Беља и Скендер Демири, кои според обвинителниот...