Ознака: Убиства

Смртоносен конфлилкт во Мексико: Покрај патот пронајдени телата на 12 лица

Најмалку 12 лица се убиени во мексиканската држава Веракруз, а нивните тела се пронајдени покрај патот, соопштија локалните власти. Се верува дека убиствата се резултат...

Бунтовниците убиле 35 луѓе на истокот на Конго

Бунтовниците во Конго неделава убиле најмалку 35 лица на истокот на земјата, соопштија властите. Тела на 29 лица се пронајдени по масовното убиство во националниот...

Нигериската полиција се мобилизира по немирите и убиствата на протестите

Началникот на нигериската полиција во саботата нареди мобилизација на сите сили и ресурси за да се стават под контрола уличните протести, најголеми во последните...

Бев принуден да убијам толку многу невини луѓе, што престанав да...

Битката за заштита на децата во конфликтите Кога борци на Исламската држава пристигнале во Мосул, Ирак, тие со себе донеле голем број ветувања и подобар...

И деца вршат ладнокрвни убиства

Психологијата тешко може да објасни зошто има случаи кога деца убиваат деца и зошто убијците се одлучуваат на такви постапки. Извршителите најчесто одат во...

Нарачани мафијашки убиства

Според една британска студија направена пред неколку години, утврдено е дека постојат четири различни видови платени убијци. Првиот вид се почетници во криминалните организации,...

Во градот на Пабло Ескобар регистриран рекордно низок број убиства поради...

Колумбискиот град Меделин, некогаш царство на наркокартелот Пабло Ескобар, бележи рекордно ниска стапка на убиства во екот на борбата против коронавирусот. Во март во градот...

Убиства на сведоците против ОВК на мафијашки начин?

Поранешниот обвинител за воени злосторства Владимир Вукчевиќ нагласува дека заштитата на сведоците е главна пречка за судењата во Косово што се поврзани со злосторствата...

Тајните служби сѐ уште убиваат каде ќе стигнат

Германскиот историчарот Кристофер Нејринг во интервју за „Дојче веле“ тврди дека оперативци ангажирани од држави како САД, Русија или Израел често убиваат лица кои...

Пет мртви и 12 застрелани во Балтимор

Во осум одделни пукања во текот на викендот, пет лица загинаа во Балтимор, вo американската држава Мериленд, додека седум беа повредени, соопштија локалните власти. Градот...

Fairy Tail Episode 175 at GoGoAnime akame ga kill gogoanime

Watch Onyx Equinox (Dub) Episode 1 (https://animeflix.nl/m/bxnW/ep-1) at ANIMEFLIX animeflix i want to eat your pancreas