-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 6:21

Ознака: убил

Приведен маж од Струмица кој убил куче

Полицијата синоќа го привела Т.Г.(59) од Струмица затоа што со огнено оружје усмртил куче. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Руски војник убил осум колеги во воена база

Според информациите на руските агенции, осум лица загинаа, а две се повредени во пукање во воена база во источна Русија, во селото Горни. Наводно,...

Признанието за убиството на две тинејџерки ја потресе Романија

Oсомничениот за убиство во јужниот романски град Каракал призна дека убил две тинејџерки, изјави неговиот адвокат вчера, во врска со случајот што предизвика бес...