5.8 C
Skopje
10.12.2019 - 15:41

Ознака: убиен

Убиен тригодишен син на политичар во Киев

Тригодишен син на политичар е застрелан синоќа кога непознати напаѓачи пукале на автомобил „ренџ ровер“, на градски советник. Возилото го управувал Вјачеслав Соболев, бизнисмен...

Мајка и четири деца убиени во напад на наркокартел во Мексико

Девет члена на американско мормонско семејство, меѓу кои и најмалку четири деца, биле убиени во напад на наркокартел во Мексико. Вооружени напаѓачи го нападнале...

Лидерот на Исламската држава убиен во Сирија?

Според дел од информациите од теренот, Багдади наводно го детонирал самоубиствениот појас во текот на рацијата на американските специјалци. Се смета дека во текот...

Убиен еден од лидерите на Ал Каеда

Лидерот на терористичката мрежа на Ал Каеда за Јужна Азија, Асим Умар, е убиен во заедничка операција на Авганистан и САД, јави Би-би-си. „Умар, кој...

Скопски војвода убиен од заседа во Карадак Маало

Годинава (2019) се навршуваат точно 110 години од убиството на скопскиот војвода Васил Аџаларски. Војводата Васил Аџаларски е македонски револуционер, кој извршил силно влијание...

Наводната смрт на синот на Осама бин Ладен држена во тајност?

Синот на Осама бин Ладен, Хамза бин Ладен, кој се сметаше за наследник на лидерското место во Ал Каеда и кој постојано се закануваше...

Убиен армиски генерал во нападите во Етиопија

Висок генерал на армијата на Етиопија, Сеаре Меконен, е застрелан во главниот град Адис Абеба, пренесуваат државните медиуми. Тој бил убиен додека се обидувал...

Диџеј Офишл убиен во Лос Анџелес

Музичкиот продуцент и диџеј Лесли Андре Вејкфилд, познат како Диџеј Офишл, е убиен среде улица во Лос Анџелес. Според американските медиуми, музичарот седел во автомобил...

Црна серија во Мексико – и овој месец убиен новинар

Мексиканската новинарка Норма Сарабија е убиена на југоистокот на земјата. Ова е шести случај на убиство на новинар во Мексико, со што се продолжува...

Исчезнатиот новинар е убиен во саудискиот конзулат во Истанбул?

Доколку се потврди убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги, постои опасност инцидентот значително да ги влоши односите помеѓу Ријад и Анкара, пренесуваат светските медиуми Судбината...