Ознака: убиен маж

Протести во Колумбија поради убиство во полициска станица – 10 загинати...

Во дводневните протести во Колумбија, што избија поради смртта на маж во полициски притвор, загинаа 10 луѓе а над 400 се повредени. Насилството кое ја...