29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 22:06

Ознака: убиена

Убиена последната женка-бела жирафа

Единствениот примерок на женка на белата жирафа во Кенија и нејзиното младенче ги убиле ловокрадци во резерватот „Гариси“, на истокот на земјата, соопшти тамошната...

Повик до ЕУ да интервенира во случајот со убиената новинарка од...

Група медиумски организации побараа од лидерите на ЕУ да извршат притисок врз премиерот на Малта веднаш да поднесе оставка бидејќи, наводно, ја попречувал истрагата...

Бизнисменот од Малта што уби новинарка, ослободен со кауција

Јорген Фенех, истакнат бизнисмен кој беше уапсен во средата во врска со истрагата за убиството на малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција, е ослободен со...

Тајната на двата куфера го заплеткува случајот на убиството на руската...

Русија е потресена од случајот со познатата 24-годишната руска блогерка Екатерина Карагланова, која беше пронајдена мртва во изнајмениот стан каде што живеела во градското...