2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 13:39

Ознака: убедливо

Шахистките на Алкалоид убедливо до титулата

ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА Шахистките на Алкалоид се екипни првенки на Македонија, откако на државното првенство во Охрид го освоија првото место, со што го повторија...