Ознака: убавина

Нега и убавина

Алое вера - чудотворна билка за вашата кожа и коса Алое вера е растение од кое вашата коса и кожа можат да имаат повеќе бенефиции....

Јогуртот ја смирува и ја подмладува кожата

Нега и убавина Со своите многубројни придобивки, јогуртот е неопходен во кујните низ светот. Сепак, освен што е корисен за нашето здравје, добар е и...

Нега и убавина

Тинктура од коприва против првут Копривата може да се јаде, а од неа се прават чај, сок што го намалува воспалението, помага при проблеми со...

Нега и убавина

Со аспирин против првут и мрсна коса Наместо да трошите пари на скапи шампони и препарати, испробајте некои од природните решенија. Ако имате мрсна коса...

Нега и убавина

Пролетно освежување и на кожата По долгата и напорна зима, на лицето му е потребно освежување. Со повисоките температури, вистинско време е да му ја...

Нега и убавина

Што да правиме со косата пред спиење? Дали некогаш сте размислувале дека треба и косата да ја подготвите за спиење и како всушност изгледа правилната...

Нежни стапала во зима со две состојки

Нега и убавина Во зима кожата е сува и пука, а причината за тоа се студот и слабата циркулација. Други причини за груба и рапава...

Нега и убавина

Како дејствуваат парабените, сулфатите и силиконите врз косата? Oсновата на соодветна грижа за косата е изборот на соодветен шампон, особено оние што не содржат сулфати,...

Трендови за убавина што ќе доминираат во 2021 година

Благодарение на модните ревии на водечки дизајнерски имиња, веќе постојат индикации за тоа какви ќе бидат трендовите за убавина што ќе доминираат во 2021...

Нега и убавина

Брокула и аспарагус за нега на кожата Сѐ повеќе сме свесни дека храната што ја јадеме има големо влијание врз нашата кожа, без разлика каква...