Ознака: уапсен

Поранешен албански командос уапсен за тероризам

Поранешен припадник на албанската специјална армиска единица „командоси“, кој служел во Ирак и Авганистан во 2011 година, денеска е уапсен од страна на Антитерористичката...

Џулијан Асанж уапсен во Лондон

Џулијан Асанж е уапсен во еквадорската амбасада во Лондон, каде што основачот на „Викиликс“ доби азил во 2012 година, додека беше на ослободен со...

Во Бугарија уапсен најбараниот шпански наркобос

Шпанската цивилна гарда соопшти дека во Бугарија уапсен е еден од најбараните шпански дилери на дрога. Лицето Ј.С.А. е уапсено во Варна, со сменет личен...

Руски пратеник уапсен под сомнение дека договорил две убиства

Рускиот пратеник Рауф Арашуков, кој е под сомнение дека договорил две убиства, денеска е уапсен во Парламентот. Истражувачкиот комитет соопшти дека Арашуков, кој го претставува...

Уапсен Албанец во Италија со 830 килограми дрога

Италијанската полиција уапсила албански државјанин во чија гаража пронашла 830 килограми дрога, јави МИА. Акцијата следувала по анонимна дојава до полицијата. Кога полицијата стигнала уапсениот...

Уапсен пилотот кој сакал пијан да управува со авионот

Кацутоши Џицувава, пилотот во „Јапан ерлајнс“ е уапсен минатиот викенд на аеродромот „Хитроу“, откако алкотестот покажал позитивни резултати. Утврдено било дека во крвта има...

Поранешниот македонски фудбалер Драган Сиљаноски уапсен во скандал со местени мечеви...

Драган Сиљаноски, агент на хрватскиот тренер Иван Леко од белгискиот клуб Бриж, е уапсен за перење пари и корупција во скандалот со наместените фудбалски...

Комичарот Кет Вилијамс уапсен во Портланд

Американскиот комичар Кет Вилијамс е уапсен во Портланд, Орегон, САД поради напад на возач од градскиот превоз. Сослушувањето по обвинението е закажано за денеска. Вилијамс...

Уапсен рускиот опозиционер Алексеј Навални

Рускиот опозиционер Алексеј Навални, кој е најголем противник на Кремљ, е приведен денеска пред неговиот дом од засега непознати причини, објави на Твитер неговата...